Anadolu Efes – Real Madrid Basketbol 11.Hafta Euro Lig 7/12/2018

//www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/12/287x182_000_Par8154387-1.jpeg

Euro Lig’de ply-off’un en iddialı takımlarından biri olan Anadolu Efes, 10 haftalık dilimde elde ettiği 8 galibiyetlik performansla şu anda 4.sırada yer alıyor. Konuk ekip Real Madrid’in de yine 10 haftalık dilimde 8 galibiyetlik bir performansı bulunuyor ve takım sayı farkıyla Anadolu Efes’in üzerinde bulunuyor. İki takımın özellikle ligde ki konumlarını düşünecek olursak karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunu net bi şekilde dile getirebiliriz.

Anadolu Efes – Real Madrid 7/12/2018 Cuma, 20:30

Koç Ergin Ataman önderliğinde ciddiye alınacak bir galibyet serisi yakalayan Anadolu Efes bu hafta kendi sahasında ağırlayacağı Real Madrid karşısında galip gelerek en yakın rakibinin puan anlamında üzerine çıkmak isteyecek. Bu hafta iç sahada  ağırladığı Baskonia karşısında maçın zaten favorisi olan Anadolu Efes yine doğru bir oyunla kazanmayı bildi ve üst üste 8.galibiyetini de almış oldu. Oyuna hücumda oldukça etkili başlayan takım, karşılaşmanın ilk çeyreğini 25-17 önde tamamladı. 2.çeyrekte konuk ekip oyunu dengelemeye çalışmış olsa da yedği sayılardan sonra toparlanan Anadolu Efes, 2.çeyreği de önde tamamlamayı başardı. Zaten Anadolu Efes’in oyun kimliğinde zaman zaman bu kaybolmalar yaşanıyor ve bu da muhtemelen oyuncuların aktif dinlenmeye geçmek istemesinden kaynaklanıyor.  Karşılaşmanın 2.yarısında da skor üstünlüğünü koruyan ve farkın kapanmasına izin vermeyen Anadolu Efes, hem bu dilimde hem de maçın son periyodunda benchini doğru kullanarak galip gelmeyi başarmış oldu.

 

  • Euro lig de Anadolu Efes 4.sırada bulunurken, Real Madrid ise 3.sırada bulunuyor.
  • İki takımın puanı aynı olsa da averajla önde olan taraf İspanyol ekibi Real Madrid.
  • 10 maçlık dilimde 874 sayı üreten Anadolu Efes, yediği 814 sayıya engel olamadı.
  • Real Madrid ise bu süreçte 902 sayı üretirken, 788 sayıya da engel olamamış.
  • Konuk ekip Real Madrid son oynadığı karşılaşmadan sahadan mağlup olarak ayrıldı. Anadolu Efes iç sahada oynadığı son karşılaşmasını kazandı.

 

Tüm bu veriler ışınğında değerlendirdiğimizde iki takım içinde zor bir karşılaşma olacağını şimdiden belirtmiş olalım. Son maçlarını özellikle iç sahada oynayan Anadolu Efes için bu maçında iç sahada oynanacak olması ciddi bir avantaj. Bir de bunun üzerine bu karşılaşmalarında galibiyet serilerine alışmış bir Anadolu Efes galiibyet için rakibine oranla bir adım daha önde olacaktır. Zaman zaman oynadığı karşılaşmalarda mental olarak oyundan düşen Efes eğer Madrid karşısında bu süreyi azaltırsa maçtan galibiyetle ayrılan taraf olacaktır.