Cüneyt Çakır’a Önemli Görev

//www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/07/366x244_Cüneyt-Çakır’a.jpeg

Hırvatistan – İngiltere Yarı Finali Cüneyt Çakır’ın

Dünya Kupası’nda Hırvatistan ile İngiltere arasında oynanacak yarı final mücadelesinin hakemi Cüneyt Çakır oldu.

Sürprizler ve heyecan ile dolu FIFA 2018 Dünya Kupası’nda yarı finalin ikinci maçı olan Hırvatistan – İngiltere karşılaşmasını yönetme görevi Cüneyt Çakır’a verildi.

Çakır Dünya Kupası’nda İran – Fas ve Nijerya – Arjantin arasındaki grup maçlarını yönetmiş ve oldukça iyi bir performans ortaya koymuştu. Kimi hakemlerin aksine Video Hakem Uygulaması (VAR) konusunda da açık görüşlü olan ve bazı pozisyonlarda bu uygulamayı kullanan Çakır şimdi finale adını yazdıracak takımın belirleneceği maçta düdük çalacak.

FIFA Hakem Komitesi geçen hafta yarı final, final ve üçüncülük maçını yönetecek 12 hakemi belirlemiş, bu 12 hakem içinde yer alan Çakır’ın finali yönetebileceği iddia edilmişti.

Babası eski bir hakem ve Merkez Hakem Kurulu eski asbaşkanı Serdar Çakır olan Cüneyt Çakır bugüne kadar UEFA’nın (Avrupa Futbol Dernekleri Birliği) organize ettiği pek çok önemli turnuvada hakemlik yaptı. 2015 yılında Barcelona’nın Juventus’u 3-1 yendiği Şampiyonlar Ligi final maçını da yine Cüneyt Çakır yönetmişti.

Yarı final maçında sahaya çıkacak ekiplerden Hırvatistan en son 1998’de yarı finale kadar çıkmış ve Fransa’ya mağlup olmuştu. Ardından üçüncülük mücadelesinde Hollanda’yı 2-1 mağlup etmişti.

İngiltere ise 1966’da kupayı müzesine götürmüş ve son olarak 1990’da yarı finale çıkmıştı. Bu maçta Batı Almanya’ya yenilen İngiltere üçüncülük karşılaşmasını da İtalya’ya kaybetmişti.