Fenerbahçe’den Bir Kayıp Daha

https://www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/09/287x191_fenerbahce.jpeg

Süper Lig’in 4.haftasında kendi sahasında Kayserispor’u ağırlayan Fenerbahçe ligde üst üste 3.mağlubiyetini alarak seyircisine şok yaşatmaya devam ediyor. Son olarak deplasmanda Göztepe’ye mağlup olan takım ardından bu hafta da iç sahada 3 puanı alamayınca Sarı Lacivertli takımın iç işleriyle ilgili de düşünceler değişmeye başladı dersek yanlış bir yorumda bulunmuş olmayız.

Karşılaşma öncesinde yaptığımız yorumlarda iç sahada oynanacak olan bu karşılaşma öncesi takımın avantajlı olduğunu dile getirmiştik; çünkü iç sahada genelde tempolu oynayan bir takım olduğunu biliyorduk ancak evdeki hesap bu ke zde çarşıya uymamış oldu.

Yeni transferlerinde sahada olduğu bu mücadelede Cocu alışık olduğumuz düzenin dışına çıkarak kadro konusunda takıma yeni katılan Reyes’e de ilk 11’de şans verdi ancak bu tercihinde tuttuğunu söylemek oldukça zor olur.

Bundan öne yaptığımız yorumlarda takımın toplu enerji konusunda sıkıntılı bir boyutta olduğunu dile getirmiş ve bunun da direkt olarak oyun temposunu etkilediğinin altını çizmiştik. Aslında şimdi yeni takıma yeni katılan transferlerle durumun daha da vahim bir hale gelebilme oranı da oldukça yüksek gibi duruyor; çünkü Fenerbahçe’nin yeni sezon için takıma 11 tane yeni transfer yapmasının da pek de mantıklı bir tarafı yok

900TL 'ye kadar %150 bonus
ŞİMDİ OYNA

Bu takım zaten yeni teknik direktörüyle beraber yeni bir anlayış içine girmekle meşgul olurken, bir yandan da şimdi yeni oyuncularla beraber bu takımın sistemini gerçek anlam da bulması oldukça zor olur.

Bunun yanı sıra takımın en büyük problemlerinin başında da muhtemelen Cocu geliyordur. Hollandalı çalıştırıcı ve takım aynı takım elbiseyi giyemediler. Bu da sahada oynanan futbolda net olarak kendini gösteriyor. Her ne kadar hoca bir sistem üzerinden devam etmek istiyor olsa da, takım oyunun 60.dakikasıdan sonra kendini bırakıyor ve sahada oynayan oyuncuların da açıkçası hangi sistemle mücadele ettiğini görmek bir hayli zorlaşıyor.

Son oynanan Kayserispor maçının 60.dakikasından sonra ortaya çıkan tabloda yukarıda yazdığımız durumu net bir şekilde açıklıyor; Kayserispor’un oyunu kazanması bu dakikanın ardından oldu. Cocu oyuna elindeki tüm hücumcularını atarken orta sahasının tamamını da rakibe verdi ancak futbolda ana kural ön alanda bunuı yapacaksanız durumun pozisyon zenginliğiyle parelel olarak gitmesi gerektiğidir. Bu konuyu da Fenerbahçe anlamında hafta arası daha açık hale getireceğiz.