Genk – Beşiktaş | Tarih: 08.11.2018 | Perşembe - 18:50

https://www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/11/287x182_000_1AB43E.jpeg

Oynadığı 3 maçın 2’sinde galip gelen ve İstanbul’da Beşiktaş’ı 2-4’lük skorla geçen Belçika ekibi, bu maçta da genel oyun yapısını sahaya yansıtacaktır. Beşiktaş da kapalı oynamayan ve ofansif futbolu benimseyen bir takım. İki golcü takımın müğcadelesi bol gole sahne olur.

Belçika ekibi Genk oldukça ofansif ve hızlı oynayan bir ekip. Oynadıkları maçların çoğu bol gole sahne oluyor ve hızlı futbolları ile son vuruştaki becerileri birleşince sonuca kolay gidiyorlar. İlk maçta deplasmanda 2-4’lük skorla geçen ekip, bu maçta da gol ya da goller bulacaktır. Savunmasında açıklar veren Beşiktaş bu maçta da kalesini gole kapatmakta zorlanacaktır. Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi maçlarında daha çok yedek ağırlıklı bir takımla sahaya çıkıyor. Her ne kadar defansında açık veren bir ekip olsalar da onlar da gol bulmakta çok zorlanmıyorlar. İki ekibin mücadelesinde goller ön planda olacaktır.

Genk – Beşiktaş maçında en az 3 gol izleriz

  • Belçika ekibi Genk, grupta oynadığı 3 maçın ikisini kazanırken, Norveç ekibi Sparta Sarpsborg ile suni zeminde oynadığı karşılaşmadan 3-1’lik skorla yenik ayrıldı. Bu 3 maçta buldukları 7 gole karşılık kalelerinde 5 gol gördüler.
  • Genk, iç sahada oynadığı tek maçı Malmö karşısında 2-0 kazanırken, deplasmanda oynadığı maçlarda 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet yaşadı.
  • Genk, Belçika Jüpiler Ligi’nde oynadığı 14 maçta henüz yenilgi yüzü görmedi. Bu maçların 10’unu kazanırken, 4 maç beraberlikle sonuçlandı. Topladığı 34 puanla ligde lider durumda olan Belçika ekibi, ligde attığı 39 gole karşılık, 15 gol yediler.
  • Genk oynadığı son 34 maçta sadece 1 yenilgi aldı (Sarpsborg 3-1).
  • Türkiye Süper Ligi’nin güçlü takımlarında olan Beşiktaş, oynadığı son 5 maçta 3 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 de galibiyet aldı. Bu maçlarda kalesinde toplamda 10 gol gördüler.
  • Beşiktaş deplasmanda oynadığı son 5 maçın 3’ünde mağlup olurken, 2 maçta da sahadan beraberlikle ayrıldı.

Beşiktaş her ne kadar kaliteli ve yıldız oyuculara sahip bir takım olsa da maç içinde yaşadıkları anlık kırılmalarla kalelerinde gol görüyorlar. Ofansif futbolu tercih eden Şenol Güneş, takımına defansif futbol oynatmayarak ofansif bir futbolu tercih ediyor. son haftalarda kadro tercihleriyle de eleştirilen tecrübeli çalıştırıcının bu maçta da sahaya yedek ağırlıklı bir kadro ile çıkması bekleniyor. Takım son haftalarda formsuz bir dönemden geçiyor ve gol bulmalarına rağmen maçları kazanamıyorlar. Bu maçta da ofansif açıdan oldukça tehlikeli bir takımla karşılaşacaklar ve bu maçta da kalelerini gole kapatmaları oldukça zor olacak. Genk’in erken bulacağı bir gol, maçtaki atmosferi çok etkileyecek ve Beşiktaş’ın açık futbol oynamasını sağlayacak. Bu maçı mutlaka kazanması gereken Beşiktaş, kazanmak için sahada olacaktır ancak işleri oldukça zor. Maçta en az 3 gol çıkacaktır ve taraf bahsi olarak da Genk ağır basan taraf.