Gündemde Neler Var ?

https://www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/09/287x191_league-of-nations.jpeg

Milli takım arası bu haftada oynanacak olan Uluslar Ligi maçlarından sonra bitecek ve yeniden liglere geri döneceğiz. Rusya, ve İsveç’le bu organizasyonda aynı grupta olan Türkiye, ilk maçına geçtiğimiz gün iç sahada Rusya ile başladı ancak maçı 2-1’lik skorla kaybetti.

Bu sene Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda yer alamayan ve Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile yeni bir yol haritası belirleyen takım da henüz pozitif anlamda bir hareketin olmadığını da belirtmek gerekiyor. Takıma geldiği günden bu yana mevcut kadroyu gençleştirmek anlamında çalışmalar yapan hoca bunu başarmış olsa da skor anlamında bir türlü istenilen seviyeye gelemedi ve doğal olarak çatlak sesler de başlamış oldu.

Kaybedilen Rusya maçının ardından basına konuşan ve zaman konusuna vurgu yapan Lucescu’nun altı çizilmesi gereken analizi ise kadroda bulunan oyuncuların çoğunun farklı takımlarda forma giyiyor olmasının sahada dezavantaja dönüştüğünü söylemesi oldu. Bu da şu anlama geliyor; örneğin İspanya kadrosuna baktığımızda iskelet oyuncular Real Madrid, Barcelona ve A.Madrid’tir. Bu da takımı potansiyel anlamında birbirine yakın olan futbolcular olması anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra bir de A.Madrid’I belki konunun biraz dışına itecek olursak, Barcelona ve Real Madrid’te forma giyen İspanyol oyuncular sürekli olarak toğu ön alanda oynayan ve topla oynama alışkanlıkları fazla olan oyunculardır. Bu oyuncular doğal olarak milli takıma geldikleri zamanda alışkanlıklarına devam ediyorlar. Savunma anlamında da ligin en iyi savunma yapan takımı olan A.Madrid’i devreye sokmak yapılacak en doğru hamle oluyor.

Türkiye’ye baktığımızda Rusya maçında savunma ağırlığı Fenerbahçe’den oluşuyordu ve şu anda ligde savunma anlamında en sıkıntılı takımın Sarı Lacivertliler olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra Everton’da oynayan Cenk Tosun dışında form grafiği yüksek olan bir oyuncunun da olmaması haliylen takımı sıkıntıya sokuyor. Bu akşam ounanacak olan İsveç mücadelesinde de takımın işi oldukça zor olur.

Dünya Kupası’nda yakından takip ettiğimi takımlardan biri olan İsveç’in kadrosu yıldız oyunculardan oluşmasa da takım olarak çok dirençli ve istekli bir takım. Bunun yanı sıra oyun disiplininden kopmamaları ve iç sahada oynayacakları mücadelede biraz daha rahat olacaklarını düşünecek olursak Türkiye’nin bu gecede bu deplasmandan puanla ayrılması oldukça zor olur.