Panathinaikos – Fenerbahçe Basketbol Euro Lig 7/12/2018

//www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/12/287x182_000_890BZ.jpeg

Geride bırakmış olduğumuz 10 haftalık dilimde 9 galibiyet alan Fenerbahçe bu haftanın ardından averaj farkıyla da olsa liderlik koltuğuna yükseldi. Koç Obradovic önderliğinde ligin en iyilerinden olan takım aslında hakketmiş olduğu yeri de buldu dersek yanlış bir tespitte bulunmuş olmayız. Bu hafta ise deplasmanda bu ligde 5 galibiyet ve 5 mağlubiyetle 8.sırada olan Panathinaikos deplasmanına gidecekler ve buradan da galibiyetle ayrılmak Fenerbahçe’nin olmazsa olmazlarından biri olacaktır.

Panathinaikos – Fenerbahçe 7/12/2018 Cuma: 22:30

Bu hafta ligin önemli takımlarından biri olan Barcelona Lassa takımının konuğu olan Fenerbahçe, aslında zor bir deplasmana gitmiş olsa da rahat bir galibiyet alarak karşılaşmayı 84-65’lik bir skorla kazanmasını bildi. Oyunun ilk çeyreğini 23-17 lik skorla kapatan Fenerbahçe, 2.çeyrekte maçı 45-36’lık bir üstünlüğe taşıdı. Maçın 2.yarısında Barcelona oyun anlamında biraz daha toparlanmaya çalışmış olsa da, Fenerbahçe hem tecrübesi hem de yine oyuncularının tamamının oyuna olan katkılarıyla buna izin vermedi. 3.çeyreği de 64-47 önde kapatan Sarı Lacivertliler oyunun son bölümünde de sayı üstünlüğünü devam ettirerek maçı kazanmasını bildi. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Koç, Kasım Ayı’nın sonunu istedikleri şekilde bitirdiklerini dile getirirken yine de dikkatli olmaları gerektiğinin de altını çizdi. Daha oynanacak birçok maçın olduğunu sözlerine ekleyen Koç, oyun anlamında daha da çok galişmeleri gerektiğinin bilincinde olduklarını da bildiğini ve bunun için de çalışmalarını buna göre şekillendirdiğini söyleyerek takıma olan güveninin de altını net bir ifadeyle çizmiş oldu.

 

  • Euro Lig’de geride bıraktığımız 10 haftalık dilimde Fenerbahçe averaj farkıyla 1.sırada kendine yer bulurken, Panathinaikos ise ligde 8.sırada.
  • Fenerbahçe 9 galibiyet 1 mağlubiyetlik performansla sahada yer alırken, bu sayı Panathinaikos’ta 5 galibiyet 5 mağlubiyet şeklinde.
  • Fenerbahçe oynadığı son oynadığı 5 karşılaşmanın 1’inde mağlubiyetle ayrılırken, Panathinaikos ise son oynadığı 5 karşılaşmanın sadece 3’ünü kazanabilmiş.
  • Pascual’nın öğrencileri 794 sayı üretirken, Fenerbahçe cephesi 848 sayı üretmiş.

 

Sonuç olarak yine haftanın sonucu en çok merak edilen karşılaşmalarından birini izleyeceğiz ve tabii ki maçın mutlak favorisi Fenerbahçe olacak. Ayrıca Panathinakos’un Koç Obradovic için ayrı bir yerinin de olması bu maçın mental durumunun da farklı bir seviyeye çıkmasına neden olacaktır. Tabii iç sahada oynadığı karşılaşmalarda şu ana kadar tek bir mağlubiyet alan Yunanistan temsilcisi içn bu maçın önemli fazla, çünkü onlarda toparlanmak istiyor. Eğer taraftar ve deplasman denklemi takımı etkilemezse Fenerbahçe buradan galibiyetle ayrılacaktır.