Şampiyon Habib’in İlk Rakibi McGregor

https://www.bahisbets-1.com/wp-content/uploads/2018/10/287x191_khabib-nurmagomedov-and-conor-mcgregor-face-off.jpeg

UFC Hafif Siklet Şampiyonluğu İçin Khabib Eski Şampiyon McGregor’a Karşı

Karma Dövüş Sanatları’nda bu yılın en merakla beklenen maçında Rus Habip Nurmagomedov İrlandalı Conor McGregor’a karşı.

Son yıllarda giderek popülerleşen karma dövüş sanatları (UFC) oldukça önemli bir maça sahne olacak. UFC hafif sıklet şampiyonu, Rus Habip Nurmagomedov unvanı kazandığından sonraki ilk maçında eski şampiyon Conor McGregor ile kozlarını paylaşacak.

Nurmagomedov ilk defa ringe çıktığı ay dört karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılarak ismini duyurmaya başlamıştı. Rusya’da hiç yenilmeyen sporcu sonrasında UFC ile anlaşmıştı.

Nurmagomedov’un 2014 ve 2015’te UFC kapsamında yapacağı kimi karşılaşmalar diz sakatlığı nedeniyle iptal edilmiş olsa da sporcu sonrasında ringlere yeniden dönmüş ve kaldığı yerden devam etmişti ve sonunda şampiyonluğu kazanmıştı.

UFC’nin süper starı durumundaki Conor McGregor ise hem azmi hem de şımarıklığı ile biliniyor. Ona esas ününü kazandıran geçen yıl bir gösteri maçında dünya eski ağır siklet boks şampiyonu Floyd Mayweather ile karşılaşmasıydı. Maçın 10. raundunda McGregor nakavt olsa da adını duymayan kalmadı.

UFC şampiyonluğunu kaybeden McGregor yeniden unvanını almak istiyor. Bu seferki rakibi Habip Nurmagomedov arası ise oldukça kötü. Birkaç ay önce Nurmagomedov’un içinde bulunduğu araca saldırması nedeniyle ABD’de hakkında dava açılan ünlü dövüşçü son olarak Instagram hesabından paylaştığı bir notta rakibine yönelik, “Ölürse ölür o zaman kazanacağımın iki katını alırım” yazdı.

Conor McGregor ile Habip Nurmagomedov arasında kıran kırana geçmesi beklenen UFC 299’daki maça dair Bets10’un verdiği oranlara bakarsak;

* Habip Nurmagomedov favori konumda. Conor’ın galibiyet oranı 2,33 iken Bets10 Nurmagomedov galibiyeti için 1,60 oran belirlemiş.

* Maçın 4,5 raunt üstü olmasına Bets10 3,50 oran verirken 4,5 altının oranı da 1,28.

* Bets10 jürinin maç sonucunu belirlemesine 4,25 oran verirken maçın jüriye gerek kalmadan sona ereceğine dair bahsin oranı da 1,18.

McGregor ile Nurmagomedov arasındaki maça dair Bets10’un verdiği oranlara bakılınca maçın sert geçeceği ve Nurmagomedov tarafından nakavt ile kazanılacağı görüşünün hakim olduğu anlaşılıyor.

500TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA